Malowanie elewacji

Naszym pierwszym krokiem podczas malowania elewacji powinno być usunięcie starej farby oraz każdej innej substancji, która może wpłynąć na osłabienie przyczepności farby. Malowanie elewacji Należy też umyć elewację za pomocą strumienia zimnej wody (najlepiej myjką wysokociśnieniową), co pozwoli nam usunąć plamy oraz inne zanieczyszczenia. Po umyciu odczekaj jeden dzień, zanim zabierzesz się za malowanie.
Warto użyć najpierw środka impregnującego, który zabezpieczy elewację przed rozwijaniem się na niej mchów, pleśni, porostów czy glonów. Malowanie elewacji Jeśli elewacja jest porowata, popękana lub po prostu się łuszczy,  nałóż na nią podkład gruntujący, by wzmocnił powierzchnię. Nie wyklucza to jednak zastosowania go na podłoże w dobrym stanie – zwiększy to po prostu przyczepność farby.
Malowanie musisz zacząć od narożników budynku i nałożyć farbę pędzlem. Później malujesz ściany pasami szerokości sześćdziesięciu centymetrów, kładąc farbę góra-dół, a następnie w poziomie. Malowanie elewacji Musisz zakończyć zaś malując z góry na dół, bez maczania wałka w farbie i bez dociskania go do malowanej powierzchni.

Dodaj komentarz

Nasza strona

Dla wielu osób ciężko jest stworzyć szczęśliwy dom. Dobry i przykładny dom to nie tylko wnętrze domu, jego wystrój, drobiazgi ale także rodzina, jego członkowie. Jest to problem w dzisiejszych czasach bo życie trudniejsze i coraz bardziej skomplikowane, a także coraz więcej osób poświęca się pracy. Warto się staram o dom i o naszą rodzinę. Warto o tym pomyśleć już na etapie zakładania rodziny, życie nie jest lekkie więc warto o tym myśleć już teraz. Na naszej stronie staramy się wrzucić paręnaście porad, jak rozmawiać z rodziną, a także jak dbać o swoje relacje. Strona to nie tylko porady, ale zdjęcia które dotyczą projektom wnętrz, a także poradom. Warto śledzić stronę na bieżąco bo regularnie wrzucamy ciekawy artykuły.

Polecamy

Znudził Ciebie wygląd twojego domu? Nie pamiętasz kiedy ostatnio dokonałeś jakiś zmian? Może pragniesz odmiany, dzięki której poczujesz się wreszcie "u siebie"? Hmm, tylko jak się za to zabrać? Po pierwsze proponuję odwiedźić mojego bloga. Tam znajdziesz to, co niezbędne – dobry pomysł. Bez tego trudno działać i dokonywać zmian. Na moim blogu setki zdjęć i opisów dotyczących wnętrz, dokonywania zmian tych małych i tych dużych. Dlatego naprawdę warto wszelkie zmiany zacząć od odwwiedzenia mojego bloga. Z pewnością się nie zawiedziesz, znajdziesz ciekawe inspirację i motywacje do działania – to wszytsko tylko na moim blogu o wnętrzach.

Sonda

Jaki masz wyłożoną podłogę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...