Decoupage na szkle

Potrzebujesz: butelki po winie, serwetki z podobającym Ci się wzorem, farbę podkładową, farbę akrylową (białą), patynę, lakier akrylowy, klej do decoupage’u, białą konturówkę do szkła, pędzel gąbkowy i nożyczki. Decoupage na szkle
Najpierw pomaluj butelkę farbą podkładową, następnie akrylową i pozostaw do wyschnięcia. Zajmie to około 5 godzin. Kolejnym krokiem jest dokładne wycięcie wzoru z serwetki, a następnie jej rozwarstwienie tak, aby pozostała jedynie warstwa z drukiem. Miejsce, które chcemy przyozdobić wzorem, należy posmarować klejem. Decoupage na szkle Nakładamy serwetkę i raz jeszcze zasmarowujemy klejem. Gdy wyschnie, malujemy lakierem akrylowym. Gdy wyschnie, wokół wzoru nakładamy patynę, by nadać efektu wtopienia się wzoru w szkło. Tak przygotowane naczynie należy pozostawić do wyschnięcia na około 10 godzin. Po tym znów kilkukrotne lakierujemy, a srebrną konturówką wykańczamy brzeg farby.
Decoupage na szkle Tak przygotowana butelka jest gotowa do użycia jako ozdoba bądź do przechowywania naszego ulubionego trunku.

Dodaj komentarz

Nasza strona

Dla wielu osób ciężko jest stworzyć szczęśliwy dom. Dobry i przykładny dom to nie tylko wnętrze domu, jego wystrój, drobiazgi ale także rodzina, jego członkowie. Jest to problem w dzisiejszych czasach bo życie trudniejsze i coraz bardziej skomplikowane, a także coraz więcej osób poświęca się pracy. Warto się staram o dom i o naszą rodzinę. Warto o tym pomyśleć już na etapie zakładania rodziny, życie nie jest lekkie więc warto o tym myśleć już teraz. Na naszej stronie staramy się wrzucić paręnaście porad, jak rozmawiać z rodziną, a także jak dbać o swoje relacje. atrato Strona to nie tylko porady, ale zdjęcia które dotyczą projektom wnętrz, a także poradom. Warto śledzić stronę na bieżąco bo regularnie wrzucamy ciekawy artykuły.

Polecamy

Znudził Ciebie wygląd twojego domu? Nie pamiętasz kiedy ostatnio dokonałeś jakiś zmian? Może pragniesz odmiany, dzięki której poczujesz się wreszcie "u siebie"? Hmm, tylko jak się za to zabrać? Po pierwsze proponuję odwiedźić mojego bloga. Tam znajdziesz to, co niezbędne – dobry pomysł. Bez tego trudno działać i dokonywać zmian. Na moim blogu setki zdjęć i opisów dotyczących wnętrz, dokonywania zmian tych małych i tych dużych. Dlatego naprawdę warto wszelkie zmiany zacząć od odwwiedzenia mojego bloga. Z pewnością się nie zawiedziesz, znajdziesz ciekawe inspirację i motywacje do działania – to wszytsko tylko na moim blogu o wnętrzach.

Sonda

Jaki masz wyłożoną podłogę?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...